40 dnů pro lásku (ebook)

Zhlédnutí: 13

Tento ebook byl inspirován knihou a filmem, který se v češtině jmenuje Výzva lásky, v angličtině Fireproof. Autoři knihy i filmu jsou manželé Stephen a Alex Kendrickovi a film získal nejenom vysoká filmová ocenění, ale taky zachránil díky principům tady používaných tak velké množství manželství a vztahů, že stojí zato věnovat těmto principům pozornost a třeba je i vyzkoušet 👀

Vím, že už hodně dlouho je módní doporučení “Máš problémy s partnerem? Nic se neděje, vyměň ho za jiné zboží. Které ti bude více vyhovovat. Zasloužíš si být jenom s tím, s kým je ti dobře a kdo tě respektuje.”

Což je z velké části pravda. Zejména tam, kde nejsou žádné vážné závazky nebo děti. Tam je nesmysl se trápit ve vztahu, který je zdrojem frustrace a neúcty. I když právě z těchto vztahů se máme hodně naučit o sobě. Ale na druhou stranu tento pohodlný návod útěku z důležitých vztahů s sebou nese možná úskalí?

Nezodpovědnost ve vztazích a neochota na vztahu pracovat. Nezralá víra, že vztah je procházka zamilovanou růžovou zahradou bez práce a hlavně pořád v náručí romantiky.

Zbytečný rozpad manželství a rodin, bolestné rány i ztráty všech zúčastněných.

Útěk před vlastními lekcemi, které se vrátí zpět k nám k dořešení v podobě někoho jiného.

Tam, kde skutečné závazky existují, je dobré zvážit, než opustíme potápějící se loď, zda nám ten konkrétní člověk a vztah stojí za úsilí.

Anebo je také třeba si uvědomit, zda setrváním ve vztahu jenom nepotvrzujeme svou pohodlnou závislost nebo jakou vlastně máme ještě jinou motivaci zůstat.

Prostě ať je to jakkoliv, je vždy důležité si tento krok dobře promyslet…

Odlišnosti ve vztazích pro tento čas

Je ještě jeden důležitý důvod k zamyšlení o našich vztazích pro tzv. závěr věků, jak křesťanství nazývá tuto naši část vývoje lidstva.

Tím důvodem jsou speciální vztahy, které ezoterika nazývá Dvojplameny, křesťanství má podobnou variantu v Apoštolských párech. Jsou to duchovně zralé páry (apoštolské páry jsou více uzemněné), které patří k sobě od počátku věků a nyní se k sobě již nějaký čas dostávají k dokončení jejich původního díla, a to je služba Bohu na planetě novým speciálním způsobem.

Pro oba typy párů platí, že patří k sobě a Bůh s nimi má svůj záměr. A jejich základním nastavením duše je SLUŽBA jejich originálním způsobem. Nikoliv pouze rodina, zábava a cestování.

Co já jsem měla možnost sledovat, dvojplameny existují a slouží. Tak nějak vlastním způsobem. Taková jízda naslepo. Co zrovna chtějí a cítí. Jak vnímají svoje vedení.

Naproti tomu apoštolské páry vědí přesně, komu slouží a proč, mají své jasné vedení i směr, a od Boha k tomu mají ještě zvláštní dary, které jim pomáhají jejich službou mnohonásobně rychleji a účinněji zasahovat a měnit svět k lepšímu. Což mne na tom fascinuje nejvíce.

Vědí

Díky tomu je jejich služba tak silná a vlivná. Se silným tahem na branku.

Kniha je vhodná pro lidi ve vztahu i pro single, kteří zrovna na partnera čekají a díky knize se mouhou na něj a na vztah připravit. Hezké vztahy lze trénovat i na lidech, které běžně potkáváme. 😊

V čem já vidím přínos knihy Výzva lásky, je – mimo jiné – možný návod na to, jak zkusit zachránit vztah, kde druhý z partnerů NECHCE spolupracovat. Návodů, jak budovat vztahy, když OBA CHTĚJÍ, je hodně. Ale co si počít v případě, že máte rodinu a druhý partner nemá zájem? Tady v knize je ověřený návod! Zdarma ke stažení.

Pošli to dál 👀