Funguje vám Vision Board?

Zhlédnutí: 62

Mně teda téměř vůbec – až donedávna. Úplně stejně jako mi léta nefungovaly afirmace. Ale proč, když přece ve filmu Tajemství říkali, jak je to snadné! Stačí si prý přát!

Bylo to proto, že jsem nerozuměla několika principům, jak pracovat s myslí a emocemi, všechna přání jsem jela jenom rozumem, neprožívala jsem je v srdci a tělem. 

 


První objev pro mne byl, že ta přání musí být v souladu také s mým srdcem, emocemi a s mou energií. 

Jednoduchý příklad: Chci být milionářem. Super! Ztvárním si to ve Vision boardu, sestavím afirmaci – ale nic z toho se nestane, pokud já sama se svou vnitřní energií nejsem vyladěná na takové množství peněz.

Začala jsem si tedy skrze pocity těla testovat různé částky peněz, se kterými se moje tělo (a tím i podvědomí) cítí v souladu, že je pro mne pravdivé a uvěřitelné, že se může stát. Protože pokud zůstane jenom u chtění a moje podvědomí tomu vůbec nevěří – nestane se to. Nestačí to přání zapsat a vyslovovat. Srdce a tělo to musí akceptovat jako reálné. Musíme si to umět představit a prožít.

Dobrá zpráva je, že když si umím představit určitou částku, se kterou jsem v pohodě, a s tou nějaký čas pracuju, těším se z ní, vylaďuju se na ni, samo mi to ukáže, kdy je čas si navyknout na vyšší částku.

Takže milionářem (nebo čím chcete) se nestanete přes noc díky zbožnému přání, ale díky poctivé každodenní práci s myslí. Výjimkou je, že se můžete stát milionářem přes noc, pokud jste s tímto plánem duše už přišli na svět (výhra v loterii, bohatý partner…). A to najdete ve svém horoskopu.

Pak mi velmi dlouho trvalo pochopit, že k úspěchu mých vizí musím SPRÁVNĚ taky jednat i v hmotném světě. Nejsem naivka, že jako bez práce ty koláče přijdou samy. Vždy jsem tvrdě pracovala na plnění svých snů, ale pracovala jsem špatně.

Trvalo mi velmi dlouho, než jsem se naučila, že ta práce s myslí musí být pravidelná a nestačí ji dělat rozumem jako rutinu, musí to jít přes emoce a vylaďování se na žádoucí výsledek. Musím se vyladit do stavu, kdy tam už jsem a cítím, jaké to je si užívat požadovaný výsledek. Musím se správným naladěním dostat do své “budoucnosti”. Jako první! Teprve potom začnou přicházet i odpovídající situace a příležitosti v hmotném světě. 

Ale v tom hmotném světě tomu musím připravit cestu a místo! Což v praxi znamená, že když jsem něco dělala roky stejným způsobem, a nepřineslo mi to žádoucí výsledky, musela jsme to změnit.

Což je další a náročná část celého tvůrčího procesu – změnit zaběhané cesty a zvyklosti také v hmotném světě. Dobrou zprávou však je, že to je vždy jenom na začátku. Když si člověk navykne na aplikování vesmírných principů zákona přitažlivosti (= stejné přitahuje stejné) a umí se na situace naladit a dát do souladu svou energii – tak pak už ten proces tvoření je jenom příjemně plynoucí.

Třetí ingrediencí v tomto procesu je jasné rozhodnutí, že tohle opravdu chci a budu se tomu tématu pravidelně věnovat. Že mu budu pravidelně dodávat energii a pozornost. K tomu je ovšem potřeba čas si předem ujasnit, zda například ten milión na účtu je SKUTEČNĚ to, co chci. Jaké pocity a naděje si s tím spojuju. A nechám na Bohu/ Vesmíru, jak mi to zrealizuje. Většinou mnohem lépe, než si představuju já sama. 🙂

Takže když například si s miliónem spojuju pocit osobní svobody, cestování a příjemný domov – tak si do Vision Boardu nedám ten milión, ale obrázky toho, co pro mne představuje svobodu, cestování a domov.

Tipy pro tvorbu nástěnek vizí

Takže pojďme na ty nástěnky vizí! Tady jsem našla ukázky, jak různě lze svoje představy ztvárnit.

1/  Feng-Shui mapa. Mi osobně vyhovuje Vision Board v souladu s Feng-Shui mapou Bagua – plánování podle oblastí. Což potom využívám i v úpravě prostoru – vím přesně, co v které oblasti chci podpořit. 

2/  Myšlenkové mapy. Jak uvidíte níže, Vision Board může být taky ve formě jasné myšlenkové mapy. Nemusí mít nutně obrázky. Záleží na vás, co je vašemu srdci blízké.

3/ Vision Board party. Tahle myšlenka mne moc nadchla – sejít se s připravenými obrázky a materiálem a strávit příjemný čas s kamarádkami.

4/  Rodinná nástěnka vizí. Jaké společné cíle rodina má. Skvělé je, že tuto vizi svou energií naplňuje hned více lidí najednou, takže sem proudí mnohem více energie!

5/  Dětská nástěnka vizí. Naučte i svoje děti si aktivně tvořit vlastní realitu.

6/  Cohousing 3.0 Vision Board. Moje oblíbené téma – jak podpořit vývoj komunitních projektů.

Nechte se tedy inspirovat a pusťte se do díla! 

Feng-Shui mapa a Vision Board tvořený podle stejných oblastí.

I tohle je super způsob, jak si do deníku nebo do diáře vložit svůj Vision Board.

Jednoduché, přehledné, krásné.

Emoce vyjádřeny hlavně skrze obrázky. Minimum textů.

V jednoduchosti je krása a větší naděje na realizaci pro začátečníky.

Tady paní krásně tvořila nástěnku skrze emoce a pocity. To je super!

Rodinný Vision Board

Pošli to dál 👀