Cohousing 3.0 – projekty Nové Země

Zhlédnutí: 389

Co zde najdete

Moje cesta ke cohousingu

Na začátku mojí cesty ke cohousing projektům byla moje vlastní touha být součástí nějaké smyslupné a vědomé cohousing komunity.

Několik let jsem obcházela všechny možné eventy a akce, kde různé organizace propagovaly cohousing jako bydlení budoucnosti – ale nebyla jsem schopna se dobrat žádných smysluplných informací, jak tento sen zrealizovat. 

Slyšela jsem záplavy slov a slibů cože jako vláda dělá na podporu těchto projektů, ale neviděla jsem žádnou skutečnou pomoc pro skupiny, které si chtějí vybudovat svůj vlastní domov a společenství. K vysněnému cíli dorazí menší množství skupin díky svým kompetentním lídrům, ostatní se ztratí v množství slov, frází, slibů a nejasných informací. Jakkoliv se i na tomto poli různé organizace snaží situaci zlepšovat, výsledky se dostavují velmi pomalu.

Existuje několik ukázkových cohousingových projektů, které ochotně poskytují informace širší veřejnosti, ale to zjevně nestačí, protože je potřeba přejít od slov k činům a většina skupin neví, jak projít celým tím procesem v jejich konkrétní situaci.

Na těchto eventech jsem potkávala lidi, kteří usilovali o vybudování svého projektu ještě mnohem déle než já! Běžně 5 – 12 let!  A přesto se nemohli hnout z místa. Mnoho skupin se taky v průběhu času rozpadlo. 

A já jsem pořád nebyla schopna vidět důvod. Proč se to děje? Myslela jsem si, že na vině je moje malá znalost anglických systémů. Nerozuměla jsem tomu, proč se věci dělají tak komplikovaně? A proč nikde nejsou k dispozici užitečné a smysluplné informace navzdory nekonečným přednáškám a webinářům? 

Kdysi dávno jsme spolu s mým exmanželem v roli totálně naivních mladých laiků zvládli postavit svépomocí dům za 3 roky, takže jsem nechápala, proč celá skupina není schopna postavit projekt ani za 10 let???

Zdroj informací - trénink v Londýně

Takže jsem se rozhodla jít tam, kde člověk může získat nejvíce informací: ke zdroji. 

Absolvovala jsem v Londýně několikaměsíční intenzívní trénink pro cohousing poradce, a tam jsem objevila slabiny celého systému.  A taky důvod, proč tolik skupin se nemůže hnout z místa ve svém úsilí si vybudovat svůj projekt. Kde jsou slabá místa skupin, které si sní svůj sen o hezkém bydlení. 

Stejně jako jsem snila já a dělala jsem stejné chyby, protože jsem věřila tomu, co je nám o cohousingu předkládáno. Jenže nefunguje. Dnes už vím proč.

Největší problémy skupin při zahajování projektů

Takže tady je seznam hlavních problémů, které vidím já tady v UK, ale vím z mého studia projektů v USA, že i tam se s nimi taky potýkají. Předpokládám tudíž, že to jsou obecné problémy začínajících skupin:

Proč se do projektu pustit navzdory problémům

Vytvořila jsem si vlastní systém - Cohousing 3.0

Takže po skončení tréninku pro cohousing poradce v Londýně jsem se rozhodla nenásledovat zaběhaný systém, ale vytvořit si jinou – pro mne více smysluplnou cestu, jak pomáhat skupinám dosáhnout na jejich vysněné bydlení. Doplnit do celého procesu to, co tam chybí. Nazvala jsem svůj systém Cohousing 3.0 – cesta vědomých lidí.

Probuzení a energeticky rostoucí lidé potřebují úplně odlišnou kvalitu domova a společenství než neprobuzení lidé, protože jsou velmi vnímaví na okolní energie.

Máte-li dům, který stojí izolovaně od ostatních, je to relativně v pohodě. Ale jste-li součástí řadových domů nebo bydlíte v paneláku, tak na vás vaší sousedé a jejich životní styl mají daleko větší vliv, než vůbec tušíte.

Navíc Matrix v oblasti cohousingu je nastaven pouze na mužské cesty i energii. Pokud nejste tvrdě v mužské energii, máte problém se toho honu za bydlením a granty zúčastnit. 

Na druhou stranu při pouhém zaměření na dosažení jasných konkrétních výsledků se často skupiny rozpadají, protože nejsou budovány základy ve vztazích a nikdo se nesoustředí na sjednocení skupiny a společný růst. Což je práce s ženskou energií. Jasný konkrétní výsledek se v této oblasti nedosahuje rychle a v mezičase, kdy se zdánlivě nic neděje, skupina zahyne na úbytě. Protože na ničem nespolupracuje a nedodává projektu energii. Neroste. Jenom čeká. Energie stojí.

Pro život v nových energiích a nových komunitách (komunity Nové Země) je potřeba všechny členy stabilizovat a vyladit na zhruba stejnou úroveň. Tam není jedno, koho máte v komunitě a koho máte za zdí ložnice. Protože jste velmi vnímaví k okolním energiím.

Proto jsem vytvořila cestu pro vědomé lidi – Cohousing 3.0.

Pointou tohoto řešení je sjednocení mužské a ženské energie v projektu tak, aby všichni účastníci této práci s energiemi rozuměli a uměli s nimi pracovat.

Čím je Cohousing 3.0 odlišný a čím užitečný?

A co dále?

Pokud tě toto téma zajímá a chceš zůstat v obraze, přidej se ke mě na Facebooku, sleduj mne na Pinterestu a zaregistruj se pro odběr novinek. Tak ti nic neunikne. Včetně informací o kurzech a eboocích na toto téma. 

Emaily posílám jednou měsíčně, na FB přidávám novinky ihned. Potíž je v tom, že FB zobrazuje příspěvky jenom velmi omezenému množství lidí, pokud tam zrovna nejste na stránkách velmi aktivní. Proto registrace emailu k odběru novinek je spolehlivé řešení.

Pošli to dál 👀